W roku 1957 rodzice obecnych właścicieli - Waltera i André - utworzyli w Wetteren przedsiębiorstwo specjalizujące się w oczyszczaniu i kalibrowaniu jelit wieprzowych.
Jakość, serwis, elastyczność i dobra znajomość rynku stały się słowami kluczowymi sukcesu i dalszego rozwoju firmy . Walter i André przejęli przedsiębiorstwo w 1986. Zmodernizowano proces produkcyjny i rozszerzono gamę produktów o jelita baranie i wołowe. Gdy w roku1992 przedsiębiorstwo zaczęło dosłownie pękać w szwach, w Lokeren zbudowano nową fabrykę odpowiadającą najsurowszym normom ochrony środowiska i higieny. Obecnie firma De Winter Natuurdarmen daje zatrudnienie 150 pracownikom w kraju i za granicą. De Winter Naturdarmen przerabia 5 milionów jelit rocznie, co stanowi połowę całej krajowej produkcji jelit w Belgii.

Łącznie z jelitami baranimi i wołowymi, rocznie dostarczamy producentom kiełbas około sto milionów metrów jelit naturalnych. Każdy producent kiełbasy jest potencjalnym klientem firmy De Winter Natuurdarmen. Oprócz Belgii, jesteśmy aktywni również na terenie Holandii, Niemiec, Francji i Grecji.